Nasze domowe przedszkole

  • Budynek - Przedszkole Miejskie Nr 2

    Przedszkole Miejskie Nr 2

Nasza placówka usytuowana jest w centrum Gorzowa w przepięknym parku Siemiradzkiego.

Przyroda otaczająca nasze przedszkole ma bezpośredni wpływ na rozkwit naszych dzieci - sprzyja ich harmonijnemu rozwojowi, budzi ciekawość świata, dostarcza różnorodnych bodźców. Bliskość naszego domku z naturą stwarza wspaniałe możliwości – nie od dziś wiadomo bowiem, że jest ona wspaniałym nauczycielem, budzi w dzieciach pasje poznawczą i badawczą.

Dodatkowo przedszkole zapewnia dzieciom różnorodne formy ruchu na świeżym powietrzu, co przekłada się na ich zdrowie oraz samopoczucie. Nauczycielki poprzez zabawę wzbudzają w dzieciach chęć do nauki i poznawania otaczających ich zjawisk. Panie kucharki dbają o zbilansowaną i zdrową dietę przedszkolaków. Zachęcają je do jedzenia nie tylko poprzez pyszne potrawy, ale także poprzez posiłki atrakcyjne wizualnie. Nie oprą im się nawet największe niejadki. Wzajemna uprzejmość i życzliwość pomiędzy personelem owocuje domową atmosferą, przyjazną naszym milusińskim.

Ciepło i troska jaką darzymy dzieci budzi zaufanie ich rodziców. Oni także często są absolwentami naszej placówki. Możemy mówić już o trzecim pokoleniu w naszym przedszkolu.

Cenimy sobie możliwość współpracy z rodzicami. To oni są naszymi najważniejszymi partnerami w wychowywaniu i kształtowaniu dzieci. Angażowanie się rodziców w życie przedszkola owocuje wspaniałymi kontaktami pomiędzy nimi jak i pomiędzy ich pociechami. Wszyscy troszczą się o wspólne dobro przedszkolaków i ochoczo inwestują w projekty stwarzające dzieciom nowe możliwości. Nasi absolwenci chętnie odwiedzają stare mury i z rozrzewnieniem wspominają czas spędzony w placówce.